Lumea Cealalta
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Lumea Cealalta

forumul blogăreilor


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

drumul banilor / banii drumului ??

2 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1drumul banilor / banii drumului ?? Empty drumul banilor / banii drumului ?? Sam 24 Ian 2009, 10:18

oktavianser

oktavianser

eram intr-un grup de 4 peresoane dintre care doua nou noutze pt mine sa le numim lolek si prietena lui lolek!

doua intr-o masina; lolek in alta masina. si parcam intr-o parcare cu plata!

eu platesc si iau bon;

lolek baga banii diect in buzunarul casierei, care se plimba prin parcare, facandu-i cu ochiol si explicandu-ne apoi noua ce fapta buna a facut el astfel;

am astat apoi si m-am gandit: a facut o fapta buna sau a facut o fapta rea?

mentionez ca lolek e un angajat al statului. (poate conteaza si asta in poveste)

mimoza

mimoza

A facut o ilegalitate. pe de o parte o fapta buna pt. ca a marit veniturile taxatoarei care are probabil un salariu de mizerie.O fapta rea pentru ca a incurajat nerespectarea regulilor. El,bineinteles considera ca a facut un lucru bun,la urma urmei a platit.

oktavianser

oktavianser

mai are dreptul lolek sa se mai vaite de starea proasta a soselelor?

mimoza

mimoza

bineinteles ca are dreptul.

oktavianser

oktavianser

ba nu !

avand in vedere ca nu s au mai dus bani la primarie si la taxatoare.. sa fie sanatos!


si a mai facut o fapta rea: a invatzato pe amarata de taxatoare sa traisca din mila in loc sa o stimuleze sa munceasca mai mult pt bani mai multi!

mimoza

mimoza

amarata de taxatoare ia orice ban in plus, ca cinstea nu-i tine de foame. Cum sa munceasca, sa iasa in strada sa roage oamenii sa-si ia masini sa le parcheze in parcarea aia cu plata? ia procent daca sunt mai multe masini parcate sau cum? Iar treaba cu banii care merg la primarie.... ma faci sa rad!

oktavianser

oktavianser

pai era parcarea primariei;

si chiar daca lucra la o firma tot dadea taxe la primarie!


ce mai e de ras?

mimoza

mimoza

cu o floare nu se face primavara. Primaria e probabil responsabila de starea drumurilor din orasul respectiv. Restul drumurilor intra in custodia ministerului transporturilor daca nu ma-nsel! primaria angajeaza o firma sarepare strazile si crede-ma,aia nu e platita din banii luati de pe parcari!

oktavianser

oktavianser

Shocked dar din care bani?

10drumul banilor / banii drumului ?? Empty Re: drumul banilor / banii drumului ?? Sam 24 Ian 2009, 21:49

mimoza

mimoza

tu asa crezi? ca din banii de parcari se repara gropile?De fapt, la cat de multe gropi nereparate sunt s-ar putea sa ai dreptate!Solutia este evidenta.Mai multe parcari cu plata, sau scumpirea taxei,nu?

11drumul banilor / banii drumului ?? Empty Re: drumul banilor / banii drumului ?? Dum 25 Ian 2009, 08:32

oktavianser

oktavianser

eu spun ca sunt legi si reglementari care pun o mare strictete asupra coturilor dar se pare ca nu nu prea te pricepi la contabilitate sau legislatie!

12drumul banilor / banii drumului ?? Empty Re: drumul banilor / banii drumului ?? Dum 25 Ian 2009, 08:54

mimoza

mimoza

nu ma pricep de loc. dar gandesc cu mintea asta proasta a mea ca fondurile unei primarii sunt mult mai vaste ca si provenienta si caministerelenu preaau de-a face cu administratiile locale. Si tot in prostia mea ma intreb la ce deschizi topicuri daca nu accepti o discutie fie si in contradictoriu? Mai bine fa-ti un furnal si noteaza in el ca a facut lolek o fapta rea.

13drumul banilor / banii drumului ?? Empty Re: drumul banilor / banii drumului ?? Lun 26 Ian 2009, 10:50

oktavianser

oktavianser

e la fel cum nu ti ai plati impozitele sau nu ai rupe chitantza si apoi ai striga ascuns intr-o turma ca nu sunt grumurile bune!!

si acept opinii de la oricine
dar opinii inflacarate doar de la cei ce se pricep:

despre boli de la un doctor;
despre medicamente de la un farmacist;
despre calculatoare de la un administrator de retea...

e ca si cand l ai bate pe unul mic cu o bata mare si pe unul mare cu o bata mica cat

14drumul banilor / banii drumului ?? Empty Re: drumul banilor / banii drumului ?? Lun 26 Ian 2009, 11:19

mimoza

mimoza

si care ar fi diferenta intre opinii si opinii inflacarate?

15drumul banilor / banii drumului ?? Empty Re: drumul banilor / banii drumului ?? Lun 26 Ian 2009, 18:13

oktavianser

oktavianser

O opinie se intinde pe o postare

o opinie inflacarata pe cateva pagini

16drumul banilor / banii drumului ?? Empty Re: drumul banilor / banii drumului ?? Lun 26 Ian 2009, 20:45

mimoza

mimoza

dupa teoria asta un membru are dreptul la o singura postare pe topic. daca vrea saposteze mai mult si doamne fereste depaseste o pagina trebuie safie expert in domeniu!

17drumul banilor / banii drumului ?? Empty Re: drumul banilor / banii drumului ?? Lun 26 Ian 2009, 20:57

oktavianser

oktavianser

Twisted Evil

18drumul banilor / banii drumului ?? Empty Re: drumul banilor / banii drumului ?? Mar 27 Ian 2009, 12:28

mimoza

mimoza

asta inseamna ce?

19drumul banilor / banii drumului ?? Empty Re: drumul banilor / banii drumului ?? Mar 27 Ian 2009, 17:17

oktavianser

oktavianser

inseamna DA

20drumul banilor / banii drumului ?? Empty Re: drumul banilor / banii drumului ?? Mar 27 Ian 2009, 18:14

mimoza

mimoza

ok. atunci n-are sens sa mai postez. am o rugaminte. Cine poate sa-mi spuna cum se poate dezactiva contul?

21drumul banilor / banii drumului ?? Empty Re: drumul banilor / banii drumului ?? Mar 27 Ian 2009, 20:25

oktavianser

oktavianser

posteaza o tema noua cu titlul: ca vacaru pe sat


poate afli

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum